home mail print
mobile-top +38 (044) 257-31-18 phone-top +38 (095) 132-19-41
Геолого-економічна оцінка підземних вод - Гео Пошук

Якщо у Вас виникли проблеми з і свердловиною, тоді ви на правильному шляху в пошуках рішення!!! Телефонуйте і спеціалісти ТОВ "ГЕОПОШУК" допоможуть Вам з ремонтом свердловини!

         В залежності від проблеми, що виникла при експлуатації свердловини, її ремонт можна умовно поділити на дві частини:

  • Ремонт власне свердловини (фільтр, обсадна колона)
  • Ремонт водопідйомного обладнання

Ремонт водозабірної свердловини проводиться у наступних випадках:

1) Свердловина «пісочить», тобто у воді зі свердловини неозброєним оком видно пісок. Причина: прорив фільтру, порушення герметичності обсадної/фільтрової колони. В результаті - заповнення піском фільтрової колини і підйом насосним обладнанням води з піском. .

2) Зниження дебіту, тобто кількості води, що відбирається зі свердловини. Одна з основних причин: закальматованість фільтру внаслідок тривалої експлуатації.

Ремонт свердловин

Ремонт свердловини включає в себе:

Діагностику свердловини;

 

Часткову або повну заміну труб (якщо передбачено конструкцією)

 

Прочищення фільтрової частини свердловини різними методами (при "обростанні" фільтрової частини)

 

 

  

Проблеми зі свердловинами найчастіше обумовлені потраплянням піску або інших домішок в експлуатаційну колону через фільтрову частину, через тріщини або дірки в обсадній трубі, через розриви між обсадними трубами в місцях їх з'єднання. В залежності від виду та характеру пошкодження і місцярозташування свердловини розглядається можливість ремонту свердловини. У 80% передчасна необхідність ремонту свердловини проявляється через дефекти в конструкції свердловини, які могли виникнути при бурінні; через низьку якість матеріалів, недостатню кваліфікацію та недбале ставлення бурової бригади, довготривалу експлуатацію. Також важливу роль для нормальної і безпролемної роботи свердловини відіграє правильно підібране водопідйомне обладнання, а саме насос. НЕправильно підібраний насос можу слугувати причиною виходу з ладу свердловини. 

Спеціалісти ТОВ "ГЕОПОШУК" проводять комплексне обстеження свердловини і приймають найбільш ефективне і найдешевше рішення. Обстеження відбувається за допомогою відеозйомки, яка полягає в опусканні відеокамери в ствол сведловини. За результатами відеобстеження складається гідрогеологічний висновок, визначається причина і погоджується з Замовником подальший план дій.

Прочищення фільрової частини проводиться при зниженні дебіту свердловини. Для відновлення нормальної роботи сведловини застосовуються наступні методи:

Промивання фільтру. Вода під тиском подається всередину свердловини і таким чином відбувається промивання фільтрової частини свердловини.

Реагентний метод. Спеціальні хімічні реагенти, що розчинються у воді, потрапляють до фільтрів і при цьому  руйнують залізисті відклади, якими "обростає" фільтр. Завдяки цьому вода знову безперешкодно потрапляє до фільтрової колони. Існують різні види сумішей, які підбираються в індивідуальному порядку для конкретної свердловини.

Електрогідравлічний удар. Метод полягає у тому, що ударна хвиля, яка викликана електричними розрядами, руйнує "кальматацію" і тим самим прочищає фільтрову частину.

Метод пневмоімпульсу. В інтервал "посадки" фільтра свердловини  опускається пневмокамера, в яку під висок тиском подається повітря. В результаті вивільнення повітря  виникають пружні коливання, які руйнують мінеральні утворення, які затримуються потік підземних вод.

На наш погляд найефективнішим на даний момент є метод пневмоімпульсу.

Пам'ятайте, що інколи ремонт може коштувати більше часу та зусиль, ніж буріння нової свердловини!!!

Карта глибин

banner map

Онлайн

На сайті 8 гостей та користувачі відсутні

Наші клієнти